آبی تِک | زندگی بر مدار امنیت
سبد خرید خالی است.

محاسبه‌ فضای هارد دیسک دوربین مداربسته

محاسبه ظرفیت هارد دوربین مداربسته

ماشین حساب محاسبه تقریبی فضای هارد دوربین مداربسته

یکی از دغدغه‌هایی که همکاران به هنگام انجام پروژه نصب دوربین مداربسته با آن مواجه هستند، محاسبه ظرفیت هارد دوربین مداربسته است. در گذشته، از آنجایی که دوربین‌ها دارای تکنولوژی آنالوگ و رزولوشن محدود بودند، حدس میزان ظرفیت هارد مورد نیاز برای دوربین مداربسته چندان سخت نبود و همکاران ساده‌تر می‌توانستند بر حسب تجربه، ظرفیت هارد دوربین مداربسته را حدس بزنند. اما امروزه با گسترش تکنولوژی‌های پایه، تکنولوژی‌های فرمت فشرده‌سازی، رزولوشن‌های گوناگون و مواردی از این دست، تعیین میزان ظرفیت هارد دوربین مداربسته تا حدی نیاز به محاسبات دارد. البته بسیاری از همکاران همچنان بر حسب تجربه یک هارد را به کارفرما پیشنهاد می‌دهند که ممکن است جهت اطمینان خاطر بیشتر، کمی بیشتر از ظرفیت واقعی مورد نیاز باشد.

نرم‌افزار محاسبه ظرفیت هارد دوربین مداربسته

همانطور که عنوان شد، موارد بسیار زیادی بر محاسبه ظرفیت هارد دوربین مداربسته موثر هستند؛ مواردی همچون تکنولوژی (مانند تحت شبکه بودن، آنالوگ بودن و …)، رزولوشن یا وضوح تصویر و فرمت فشرده‌سازی تصاویر از مهم‌ترین عوامل هستند که می‌توانند میزان ظرفیت هارد دوربین مداربسته مورد نیاز را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهند. هر یک از این عوامل با یک ضریبی بر میزان ظرفیت هارد دوربین مداربسته تاثیر می‌گذارد. امروزه نرم‌افزارهای مختلفی به‌ویژه به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفته‌اند تا به سادگی هرچه بیشتر میزان ظرفیت هارد دوربین مداربسته را با توجه به تعداد دوربین مداربسته، تکنولوژی، رزولوشن و … به دست آورد.

شما با استفاده از این نرم‌افزارها می‌توانید ورودی‌های لازم مانند تعداد دوربین مداربسته، تکنولوژی پایه دوربین‌های مداربسته، رزولوشن یا به عبارت دیگر کیفیت نمایش و وضوح تصویر دوربین‌های مداربسته، تکنولوژی فشرده‌سازی تصاویر دوربین مداربسته و مواردی دیگر را در نرم‌افزار وارد نمایید. این نرم‌افزارها نیز با استفاده از فرمول‌هایی، محاسباتی را انجام داده و با تقریب بسیار خوبی میزان هارد مورد نیاز برای ذخیره‌سازی تصاویر دوربین مداربسته را به شما نمایش می‌دهند. در این نرم‌افزارها همچنین می‌توانید تعداد روزهای مورد انتظار برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته را نیز وارد نمایید.

ماشین حساب آنلاین محاسبه فضای هارد dvr

برای استفاده از ماشین حساب ظرفیت هارد آبی‌تِک روی دکمه زیر کلیک کنید:

فرمول محاسبه ظرفیت هارد دوربین مداربسته

راز اصلی اینجاست!!! محاسبه ظرفیت هارد دوربین مداربسته دارای یک فرمول است که با استفاده از آن می‌توانید میزان هارد مورد نیاز برای دوربین مداربسته را به راحتی محاسبه نمایید. شما کافی است تا در این فرمول، تعداد روزهای ضبط، تعداد دوربین و بیت ریت دوربین مداربسته را جایگذاری کنید. خروجی این فرمول در صورتی که در مخرج کسر عدد ۱ میلیون را قرار دهید بر حسب ترابایت خواهد بود.

فرمول محاسبه ذخیره تصاویر دوربین مداربسته
فرمول اصلی محاسبه فضای هارد دوربین مداربسته

انتخاب هارددیسک برای دوربین مداربسته

انتخاب درست هارد برای دوربین مداربسته

عنوان شد که برای محاسبه ظرفیت هارد و انتخاب هارددیسک برای دوربین مداربسته، می‌توان از نرم‌افزار آنلاین محاسبه میزان هارد دوربین مداربسته استفاده کرد. این نرم‌افزارها با دقت بسیار خوبی می‌توانند محاسبه ظرفیت هارد دوربین مداربسته را انجام دهند. همچنین نرم افزارهایی برای محاسبه ظرفیت هارد دوربین مداربسته وجود دارد که با یک جستجوی ساده در فضای وب قابل دسترسی هستند. اما صرف نظر از اینکه یک هارد به چه ظرفیتی احتیاج داریم، برند و یا شرکت سازنده و مهم‌تر از آن تایپ تولیدی هارد دیسک هم از اهمیت بالایی برخودار است.

هارد دیسک‌های دو شرکت وسترن دیجیتال و سیگیت از پرفروش‌ترین هارد دیسک‌ها در حوزه فروش و نصب دوربین مداربسته هستند. هر یک از این شرکت‌ها تایپ‌های مختلفی از هارد دیسک را روانه بازار کرده‌اند که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند. به عنوان مثال شرکت وسترن دیجیتال هاردهای سیاه یا Black خود را مخصوص سرورها تولید کرده است؛ چرا که شبانه روز روشن هستند و در حال بک‌آپ‌گیری هستند. شرکت وسترن هاردهای بنفش یا Purple و شرکت سیگیت هاردهای سری surveillance را دقیقا متناسب برای استفاده به عنوان هارد دوربین مداربسته طراحی و روانه بازار کرده‌اند و توصیه می‌شود از این هاردها استفاده کنید.

ماشین حساب فضای هارد مورد نیاز دستگاه‌های رکوردر

با استفاده از ماشین حساب فضای هارد مورد نیاز دستگاه‌های رکوردر، به سادگی می‌توانید با انتخاب تعداد دوربین مداربسته، رزولوشن دوربین مداربسته و فرمت فشرده‌سازی تصویر دوربین مداربسته، به سادگی فضای هارد مورد نیاز دوربین مداربسته را به دست آورید. در این ماشین حساب لازم است تا تعداد دوربین مداربسته، رزولوشن ضبط، نرخ فریم و تعداد روز مورد انتظار برای ضبط را به درستی وارد کنید و بر روی کلید محاسبه کلیک کنید. ماشین حساب فضای هارد آبی‌تِک در کوتاه‌ترین زمان محاسبات را برای شما انجام داده و نتیجه را به شما به تفکیک تکنولوژی‌های ضبط نمایش می‌دهد.

برای استفاده از ماشین حساب ظرفیت هارد آبی‌تِک روی دکمه زیر کلیک کنید:

نحوه افزایش فضای هارد دوربین مداربسته

گاهی ممکن است به دلایل مختلفی همچون افزایش تعداد دوربین‌های مداربسته، جایگزین کردن دوربین‌های مداربسته قدیمی با دوربین‌های مداربسته جدید و یا افزایش تعداد روزهای مورد انتظار برای ضبط دوربین مداربسته، نیاز باشد تا هارد دستگاه ضبط کننده را ارتقاء دهید. ارتقاء هارد دستگاه ضبط کننده چندان سخت نیست اما ممکن است در صورت عدم رعایت موارد احتیاطی برایتان دردسرساز شود. ابتدا با مراجعه به پنل ضبط دستگاه ضبط کننده خود از ظرفیت فعلی هارد دستگاه ضبط کننده آگاهی پیدا کنید و سپس نسبت به تهیه هارد دستگاه ضبط دوربین مداربسته اقدام کنید. دقت داشته باشید که قبل از جابجایی هارد جدید با هارد قدیمی، حتما اتصال دستگاه ضبط کننده با آداپتور را قطع کنید و چند دقیقه صبر کنید تا از تخلیه برق و توقف کامل هارد قبلی که روی دستگاه ضبط کننده همچنان درحال کار است اطمینان حاصل کنید. سپس با احتیاط پیچ‌های بدنه دستگاه ضبط کننده را باز کنید و قبل از هر کاری، اتصالات کابلی هارد را با دستگاه ضبط کننده قطع نمایید. سپس دستگاه را برگردانید و پیچ‌های اتصال هارد را باز کنید. حتما با دست دیگر خود هارد را نگاه دارید تا با باز کردن پیچ آخر، هارد بر روی زمین نیفتد. سپس هارد جدید را بر روی دستگاه بسته و اتصالات کابلی آن را برقرار کنید. بعد از بسته درب روی دستگاه، آداپتور را به دستگاه متصل کنید. در گام آخر نیز به پنل ضبط دستگاه مراجعه کنید؛ درصورت شناسایی هارد توسط دستگاه ضبط کننده، نام هارد به همراه ظرفیت آن در لیست ذخیره‌سازی دستگاه نمایش داده می‌شود.

کلام آخر | برای ضبط تصاویر دوربین مدار بسته چقدر هارد لازم است؟

هارد مخصوص دوربین مداربسته و دستگاه ضبط کننده
هارد اصلی دوربین مداربسته و دستگاه ضبط کننده ویدیویی

همانطور که در مطالب بالا عنوان شد، میزان ظرفیت هارد دوربین مداربسته از عوامل مختلفی تبعیت می‌کند؛ اما قبل از هر چیز بایستی مشخص شود که به چه تعداد روزی انتظار داریم که تصاویر دوربین‌های مداربسته بی‌وقفه ذخیره‌سازی شوند. بعد از مشخص شدن تعداد روزها، به سادگی می‌توانید با مراجعه به فرمول بالا، میزان هارد مورد نیاز برای دوربین مداربسته را بدست آورید. همچنین می‌توانید به مراجعه به ماشین حساب محاسبه ظرفیت هارد آبی‌تِک که یک نرم‌افزار کاملا آنلاین و بدون نیاز به نصب است، اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید تا بلافاصله میزان هارد مورد نیاز برای دوربین مداربسته برای شما نمایش داده شود.

برای استفاده از ماشین حساب ظرفیت هارد آبی‌تِک روی دکمه زیر کلیک کنید:

شما همکاران عزیز می‌توانید هارهای اصلی و شرکت برند وسترن دیجیتال، سیگیت و توشیبا را از شرکت آبی‌تِک با قیمت همکاری تهیه نمایید.

بسته به شرکتی و یا اصلی بودن هارد و همچنین شرکت گارانتی‌کننده هارد دیسک، میزان گارانتی از ۶ ماه تا ۲ سال متغیر است.

هاردهای شرکتی هاردهای هستند که بنا به دلایل مختلف از سرتاسر دنیا به شرکت سازنده هارد مرجوع شده‌اند و پس از برطرف کردن مشکلات احتمالی مجددا روانه بازار شده‌اند. اما هاردهای اصلی هاردهایی هستند که برای اولین بار وارد بازار شده‌اند و می‌توانید اطمینان داشته باشید که هارد شما به هیچ عنوان به شرکت سازنده مرجوع نشده است. هاردهای شرکتی در وبسایت آبی‌تِک با پسوند referbished علامت‌گذاری شده‌اند.

برای محاسبه تقریبی فضای هارد مورد نیاز، می‌توانید از ماشین‌حساب آنلاین محاسبه ظرفیت هارد آبی‌تِک استفاده نمایید. برای رفتن استفاده از ماشین‌حساب، اینجا کلیک کنید.

//