آبی تِک | زندگی بر مدار امنیت
سبد خرید خالی است.

آموزش نصب دزدگیر اماکن

بدون امتیاز
آموزش نصب دزدگیر اماکن
آموزش نصب دزدگیر اماکن را در این مقاله به کاربران ارائه داده میشود.

نصب دزدگیر اماکن یکی از مهارت‌هایی است که افراد علاقه زیادی به کسب اطلاعات در مورد آن دارند. از آنجایی که تمام کلیدها در این سیستم مدار بسته در یک حلقه سیم‌کشی قرار می‌گیرد، باز کردن هر یک از آنها حلقه را می‌شکند و مدار زنگ را راه‌اندازی می‌کند.

برخی از سیستم‌های امنیتی پیچیده هستند و باید توسط یک متخصص نصب شوند. با این حال، بسیاری از آنها به صورت کیت فروخته می‌شوند که می‌توانند توسط هر کسی نصب شوند. اکثر سیستم‌های ساده از زنگ یا سایر منابع صوتی برای اعلام هشدار استفاده می‌کنند.

نصب دزدگیر اماکن شامل نصب منبع صدا یا صداگیر در مکانی است که بتوان به راحتی آن را شنید. سپس یک مدار از سوئیچ‌ها به صداگیر وصل می‌شود. در این میان به یک باتری نیز احتیاج دارید. از آنجایی که صداگیر از طریق باتری کار می‌کند، حتی در صورت قطع برق نیز سیستم هشدار پابرجا و فعال باقی می‌ماند. در کل سنسورها و کنترل‌های بی‌سیم از راه دور با باتری کار می‌کنند. پس باید باتری‌ها را به طور مرتب تعویض کنید.

دزدگیر اماکن چیست و چگونه کار می‌کند؟

به یک سیستم هشدار مدار بسته در اصطلاح الکترونیکی، دزدگیر اماکن می‌گویند. قبل از آموزش نصب دزدگیر اماکن لازم است در مورد نحوه عملکرد آن بدانید. هنگامی ‌که درها و پنجره‌های مکان مورد نظر بسته می‌شود، کلیدهای دزدگیر بسته شده و از آنجا که همه کلیدها در یک حلقه سیم‌کشی قرار دارند، باز کردن هر یک از آنها حلقه را می‌شکند و مدار صداگیر را فعال می‌کند. به‌علاوه، با بستن در یا پنجره، صدا تا زمانی که باتری تمام نشود یا کسی باتری را از مدار جدا نکند قطع نمی‌شود.

برای نصب دزدگیر اماکن لازم است بدانید یک سوئیچ الکترونیکی در دزدگیر تعبیه شده است. این سوییچ با شکستن حلقه روشن می‌شود. این سوئیچ به شما کمک می‌کند که سیستم هشدار را در مواقعی که نیازی به آن ندارید کاملاً خاموش کنید. همچنین، هنگامی‌ که آلارم به صدا در می‌آید، استفاده از این کلید تنها راه برای خاموش کردن صدا است. پس فقط فردی که کلید سوئیچ را داشته باشد می‌تواند سیستم را خاموش کند.

شناخت این سوییچ به نحوه نصب دزدگیر اماکن کمک شایانی می‌کند. دستگاه سوئیچ از دو قسمت تشکیل شده است که بسیار شبیه به هم هستند. قسمت اول یک جعبه پلاستیکی کوچک است که حاوی یک آهنربای قوی است. قسمت دوم حاوی کلید واقعی است. هنگامی ‌که آهنربا و سوئیچ نزدیک یکدیگر نیستند، کنتاکت‌های سوئیچ از هم جدا شده و کلید باز است. اما هنگامی ‌که آهنربا و سوئیچ نزدیک یکدیگر هستند، کنتاکت‌های سوئیچ با هم حرکت کرده و کلید بسته می‌شود.

در مورد نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بیشتر بدانید

قسمت آهنربایی دستگاه به در یا پنجره و قسمت سوئیچ به قاب در یا پنجره پیچ می‌شود. بنابراین، باز کردن یک در یا پنجره، آهنربا را از سوئیچ جدا می‌کند و باعث می‌شود سوئیچ باز شود و زنگ هشدار را به صدا در بیاورد. نصب دزدگیر اماکن را با درک نحوه عملکرد این سیستم امنیتی می‌توانید راحت‌تر انجام دهید.

سه قسمت الکترونیکی که شامل سوئیچ صدای زنگ هشدار هستند بر روی برد مدار نصب می‌شوند. در زیر برد مدار یک سیم پیچ برقی و یک پیستون وجود دارد که به زنگ ضربه می‌زند یا صداگذار الکترونیکی را فعال می‌کند. در زیر سیم پیچ مجموعه‌ای از نقاط قطع کننده وجود دارد که باعث می‌شود پیستون به بالا و پایین ارتعاش کند و منبع صدا را فعال نماید.

برد مدار موجود در قسمت الکترونیکی دوربین مداربسته
سه قسمت الکترونیکی که شامل سوئیچ صدای زنگ هشدار هستند بر روی برد مدار نصب می‌شوند.

نصب کامپوننت‌ها برای نصب دزدگیر اماکن

اولین اقدام برای نصب دزدگیر اماکن، نصب صداگیر است. قبل از نصب باید در مورد مکان آن تصمیم بگیرید. شما می‌توانید آن را در مکانی قرار دهید که فرد مزاحم بترسد و نزدیک نشود. اگر تصمیم دارید صداگیر را در فضای باز نصب کنید، باید یک سوراخ در دیوار برای سیم‌ها ایجاد کنید. برای محافظت از صداگیر در برابر آب و هوا، باید آن را در یک جعبه فلزی محافظ مخصوص صداهای هشدار قرار دهید.

در داخل چنین جعبه‌هایی یک براکت برای نصب یک سوئیچ وجود دارد که اگر کسی بخواهد جعبه صدای زنگ هشدار را باز کند، می‌تواند سیستم هشدار را خاموش کند. نکته مهم بعدی برای نصب دزدگیر اماکن اطلاع از مکان سوئیچ اصلی است. این سوییچ در کنار جعبه قرار دارد و به کسی که دارای کلید است اجازه می‌دهد تا سیستم هشدار را فعال، سرویس، تنظیم مجدد یا غیرفعال کند. در مورد نصب صداگیر به نکات زیر توجه کنید:

آموزش نصب دزدگیر اماکن: نصب صداگیر بر دیوار

یک صفحه توسط یک پیچ به صداگیر متصل شده است که تحت عنوان کیت شناخته می‌شود. برای نصب دزدگیر اماکن این پیچ را باز کنید و صفحه پشتی را از صداگیر جدا نمایید. الگویی از سوراخ‌ها را در صفحه پشتی خواهید دید. با استفاده از پیچ‌های چوبی، پیچ‌های ضامن یا سایر اتصال دهنده‌های مناسب، صفحه را در محلی که برای قرار دادن صداگیر انتخاب کرده‌اید به دیوار بچسبانید.

معمولاً یک زبانه روی صفحه پشتی وجود دارد که وقتی به درستی نصب می‌شود در بالا قرار می‌گیرد. جعبه محافظ برای نصب در فضای باز دارای یک صفحه پشتی داخلی است که به شما کمک می‌کند جعبه را در محل مورد نظر نصب کنید و نصب دزدگیر اماکن انجام دهید.

آموزش نصب دزدگیر اماکن: نصب کلید در و پنجره

سپس کلید در و پنجره را نصب کنید. قسمت آهنربا روی در یا پنجره قرار می‌گیرد، در حالی که قسمت سوئیچ روی قاب پنجره یا بند درب سوار می‌شود. برای اتصال قطعات از پیچ‌های نصب در کیت استفاده کنید. سعی کنید دو قسمت سوئیچ را طوری قرار دهید که هنگام بسته شدن پنجره یا در، تقریباً به هم نزدیک باشند، تقریباً در تماس با هم باشند و زمانی که در یا پنجره شروع به باز شدن می‌کند، کاملاً از هم جدا شوند.

آموزش نصب دزدگیر اماکن: نصب سنسور آتش

در زمان نصب دزدگیر اماکن در صورت تمایل می‌توانید سوئیچ‌های سنسور آتش را نیز در حلقه سوئیچ‌های تشخیص ورود قرار دهید. در این حالت باید از نوعی سوئیچ حسگر آتش استفاده کنید که وقتی دمای هوا در مجاورت آن به ۱۳۵ درجه فارنهایت می‌رسد، حلقه شکسته شود.

از آنجا که این دما بیشتر از دمای معمولی است هرگز حتی در طول هوای گرم هشدارهای کاذب را تجربه نخواهید کرد. اما پیشنهاد می‌شود در مکان‌های خیلی گرم سنسورهای ۱۹۰ درجه فارنهایت را نصب کنید. باید سوئیچ‌های حسگر آتش را در نقاطی قرار دهید که احساس می‌کنید بیشترین کارایی را دارند. در زمان نصب دزدگیر اماکن هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید یک یا چند سنسور را در اتاق مورد نظر خود قرار دهید.

دستگاه دتکتور
دتکتور دود و آتش را تشخیص داده و با صدای آژیر ،وجود آتش یا دود را اعلام میکند.

آموزش نصب دزدگیر اماکن: استفاده از نوار فویل پنجره

برای امنیت بیشتر، از نوار فویل پنجره که رسانای جریان است استفاده کنید. فویل نقره‌ای با پشتی چسبنده احتمالاً در جایی که سیستم هشدار خود را خریداری می‌کنید موجود است. این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که در صورت شکستن شیشه در یا پنجره توسط مهاجم، زنگ هشدار را به صدا در می‌آورد. در زمان نصب دزدگیر اماکن، مطمئن شوید که فویلی که روی شیشه می‌چسبانید، شکستگی نداشته باشد. نوار باید پیوسته باشد. پایانه‌های فویل یا اتصالات خودچسبنده در انتهای نوارهای فویل به شما این امکان را می‌دهند که سیم‌کشی مدار حلقه را وصل کنید.

سوالات متداول نصب دزدگیر اماکن

به یک سیستم هشدار مدار بسته در اصطلاح الکترونیکی، دزدگیر اماکن می‌گویند.

برخی از سیستم‌های امنیتی پیچیده هستند و باید توسط یک متخصص نصب شوند. بسیاری از دزدگیر اماکن به صورت کیت فروخته می‌شوند که می‌توانند توسط هر کسی نصب شوند. 

اکثر سیستم‌های ساده از زنگ یا سایر منابع صوتی برای اعلام هشدار استفاده می‌کنند.

اولین اقدام برای نصب دزدگیر اماکن، نصب صداگیر است. قبل از نصب باید در مورد مکان آن تصمیم بگیرید. شما می‌توانید آن را در مکانی قرار دهید که فرد مزاحم بترسد و نزدیک نشود.

<script type=”application/ld+json”>
{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “دزدگیر اماکن دقیقا چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “به یک سیستم هشدار مدار بسته در اصطلاح الکترونیکی، دزدگیر اماکن می‌گویند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آیا نصب دزدگیر اماکن مخصوص افراد متخصص است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برخی از سیستم‌های امنیتی پیچیده هستند و باید توسط یک متخصص نصب شوند. بسیاری از دزدگیر اماکن به صورت کیت فروخته می‌شوند که می‌توانند توسط هر کسی نصب شوند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “سیستم های ساده امنیتی از چه منابع صوتی برای اعلام هشدار استفاده میکنند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “اکثر سیستم‌های ساده از زنگ یا سایر منابع صوتی برای اعلام هشدار استفاده می‌کنند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “اولین اقدام برای نصب دزدگیر اماکن چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “اولین اقدام برای نصب دزدگیر اماکن، نصب صداگیر است. قبل از نصب باید در مورد مکان آن تصمیم بگیرید. شما می‌توانید آن را در مکانی قرار دهید که فرد مزاحم بترسد و نزدیک نشود.”
}
}]}
</script>

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

//